דפים - dalia-nobel
נווט למעלה
כניסה

מקשר רב-דורי בסביבה מתוקשבת אל קשר רב-תרבותי ממשי

נהוג לומר ש"תמונה אחת שווה אלף מילים", אבל יש אירועים שגם כמה וכמה תמונות ואף סרטונים לא יוכלו להעביר את עוצמתם. כזה היה המפגש המיוחד שנערך ביום שני 2/2/15 בבית ספר יסודי א' בדלית אל כרמל, בו אירחה קבוצת הקשר הרב-דורי מיסודי א' את קבוצת הקשר הרב-דורי מבית ספר חתני פרס נובל שבראשון לציון. הקבוצות - שנפגשות בדרך כלל סביב המחשב לחוויה תקשובית בין-דורית, התרחקו הפעם מהמחשב למפגש אישי, רב-תרבותי.

דרוזים ויהודים, סבים וסבתות, תלמידים ותלמידות, חוו מפגש מרגש במיוחד, בשיר, נגינה, ריקוד, מאכלים מקומיים, ביקור מעצים במוזיאון מיוחד לזכר השואה, ועוד.

אחד משיאי המפגש - והיו לא מעט כאלה - היה הריקוד המשותף, שיכול להמחיש חלק מהשמחה וההתרגשות שסחפו את כולם.

מהלך הביקור

את הפעילות המשותפת בין בתי הספר מובילות אחלאס גדבאן מיסודי א' - שארגנה את המפגש המיוחד - וליאורה כהן מחתני פרס נובל.

למפגש זה קדמה פעילות מתוקשבת א-סינכרונית בין בתי הספר וכן ביקור משותף בבית התפוצות.

​המפגש נפתח בשני שירים של מקהלת הכיתה מיסודי א' עם המורה זיאד אבו חמוד (שיר בערבית, שיר בעברית) ודברי ברכה של מנהל ביה"ס רושדי חסון.

3.jpg 

את האירוע כיבד בנוכחותו ראש מועצת דלית אל כרמל, רפיק חלבי, שסיפר למשתתפים על העדה דרוזית בכלל ועל דלית אל כרמל בפרט, כמו גם על החשיבות הגדולה של הידוק הקשר בין הדורות, חיזוק מיומנויות התקשוב אצל משתתפי התכנית, צעירים ומבוגרים, ושימור המסורת.

5.jpg
מנהלת בית ספר חתני פרס נובל, דליה כהן, בירכה את הנוכחים והעניקה מתנה לבי"ס יסודי א' - תמונה מיוחדת המתעדת את הפעילות המשותפת. 
 4.jpg
 

במפגש השתתפו גם נציגות תכנית הקשר הרב-דורי בסביבה מקוונת: עפרה ישראלי, מנהלת הפעילות הארצית - שבירכה את הנוכחים במילים נרגשות, שרית יעקב - רכזת מחוז חיפה ואורנה דרום - רכזת מחוז מרכז. 

חלק הפתיחה של היום הסתיים בשירה משותפת של הסבים, הסבתות והתלמידים מראשון לציון.

לאחר ארוחת צהריים עשירה התכנסו המשתתפים לפעילות מיוחדת בנושא המורשת הדרוזית עם וסילה מקלדה, שהלהיבה את הקבוצה בנגינה משותפת תוך כדי טחינת קפה, במשחק תחרותי ובריקוד מסורתי משותף.

8.jpg

החלק האחרון של היום התקיים במוזיאון מיוחד לציורי השואה של הציירת בותינה חסון, שהעבירה צמרמורת של התרגשות בין האורחים.

19.jpg
 

במהלך היום נוצרו חברויות מהירות בין התלמידים ואפילו בין הסבתות, שנפרדו בסוף היום בחיבוקים נרגשים.

25.jpg 

בעוד כחודש ייערך ביקור גומלין בבית הספר בראשון לציון, ובמהלך המפגש סיכמו מנהלי בתי הספר שהפעילות בין בתי הספר תתרחב ללמידה שיתופית משמעותית גם בתחומים נוספים.

כתבה, צילמה ותיעדה: שרית יעקב

 

 

 תמונות מתחלפות מהאירוע

 
ImageRotator picture